Filtry do wody – twarda woda

Filtry do wody – system odwróconej osmozy
27 kwietnia 2018
Czysta woda z kranu. Jak filtrować wodę
Czysta woda z kranu. Jak filtrować wodę?
23 lipca 2018
Pokaż wszystkie

Filtry do wody – twarda woda

Białe naloty, niezadowalający smak wody, a także jej mętność to znak, że twardość wody jest zbyt wysoka.

Jeśli dodatkowo twoje urządzenia AGD często się psują, a woda z czajnika nie jest już tak klarowna i przejrzysta to może to być kolejna oznaka złego stanu wody. Prawdopodobnie woda, która płynie w naszych kranach jest zbyt twarda w wyniku czego powstaje kamień, który osadza się na różnych urządzeniach i przedmiotach w domu

Filtry do wody, sposobem na twardą wodę

Jest wiele możliwości walki z twardą wodą i powstającym kamieniem. Możemy raz w tygodniu odkmieniać urządzenia różnymi kwaskami cytrynowymi lub octem, jednak wciąż nie jest to rozwiązanie problemu. Takie postępowanie jest czasochłonne w dodatku efekt braku kamienia w czajniku czy ekspresie jest tylko tymczasowy, a problem widocznego kamienia, powraca po kolejnych dniach.

Jeśli tak jak my, wolisz zapobiegać niż leczyć zalecamy stosowanie odpowiednich filtrów do wody, które skutecznie ją zmiękczą. Poprawa stanu i jakości wody to jedna z najskuteczniejszych metod do walki z twardą wodą.

Na rynku dostępne są różne drogie i zaawansowane filtry, jednak najpopularniejsze i najczęściej stosowane są wciąż dzbanki filtrujące polskiego producenta Dafi. Zapewniają one znaczącą i zauważalną poprawę jakości wody, przy nieskomplikowanym i tanim systemie filtrującym. Dzbanek posiada wymienny filtr, którego właściwości i działanie możemy dostosować do własnych oczekiwań i do stanu wody.

Jeśli naszym zmartwieniem jest twarda woda, zaleca się użycia wkładu filtrującego AGD, które dedykowane są do filtrowania bardzo twardej wody. Zapobiegają one wytrącaniu się kamienia z wody.

Wkłady filtrujące Dafi zmiękczają wodę

Zarówno standardowe jak i pozostałe filtry Dafi, usuwają z wody kamień, zmiękczając ją. Tylko, w mniejszym stopniu. Przeznaczone są do mniej twardej wody. Dodatkowo także wzbogacają ją o wartościowe minerały. Filtry pasują do różnych typów dzbanków producenta, dzięki czemu możemy skorzystać z każdego rodzaju bez obaw o rodzaj posiadanego dzbanka.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok