Filtrowanie wody – rodzaje filtrów do wody

Co zawiera i jaka jest woda z kranu?
27 kwietnia 2018
Filtry do wody – system odwróconej osmozy
27 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

Filtrowanie wody – rodzaje filtrów do wody

Filtrowanie wody to oczyszczanie jej z niechcianych i szkodliwych mikroelementów. Woda oczyszczana jest z chloru i jego pochodnych, a także z metali ciężkich – co również wpływa na zmniejszenie jej twardości. Filtrowanie również oczyszcza wodę z zanieczyszczeń mechanicznych pochodzących z korodujących rur. Dzięki filtrom otrzymujemy wodę smaczniejszą, lżejszą, a także pozbawioną nieprzyjemnego zapachu.

Rodzaje filtrów do wody

Lider na polskim rynku filtrów do wody, Dafi oferuje kilka rodzajów urządzeń, a wśród nich filtry do stosowania w urządzeniach AGD i dzbankach oraz filtry przepływowe.

Filtry montowane w dzbankach, czajnikach czy ekspresach kawowych najczęściej działają na zasadzie wkładów z węgla aktywowanego lub żywicy jonowymiennej. Stosowany przez Dafi, węgiel jest doskonałym absorbentem zanieczyszczeń, chloru oraz detergentów. Dodawane przez Dafi do węgla, srebro powoduje, że filtry są odporniejsze na bakterie i drobnoustroje, a więc dłużej zachowują świeżość i skuteczność oraz bezpieczeństwo działania.

Żywica z kolei, usuwa metale ciężkie, takie jak ołów, kadm czy rtęć, a także sole.  Wpływa to na zmniejszenie twardości wody i wyeliminowaniu osadu w naszych urządzeniach takich jak czajnik czy żelazko. Oba rodzaje filtrów wypływają również na poprawę zapachu i smaku wody.

Dodatkowe wzbogacanie wody z kranu

Marka Dafi oferuje także filtr magnezowy, który oprócz właściwości oczyszczających, wzbogaca naszą kranówkę o korzystne dla naszego zdrowia jony magnezu.

Kolejny produkt to filtr pH+, który oprócz standardowego oczyszczania, podnosi wskaźnik pH wody z kranu oraz zmniejsza jej potencjał oksydacyjno – redukcyjny. Ta zastosowana przez Dafi technologia, neutralizuje utleniające właściwości wolnych rodników, chroniąc komórki ciała i DNA przed uszkodzeniem.

Filtry przepływowe Dafi montuje się za to bezpośrednio na rurze doprowadzającej wodę do naszego kranu. Wśród nich również mamy filtry z węglem aktywowanym i żywicą, a także filtr azotanowy i polipropylenowy.

Oferowany przez DAFI filtr azotanowy usuwa z wody pitnej, szkodliwe azotany, które są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci (mogą powodować anemię) oraz zwierząt.

Dzięki bogatej ofercie filtrów, z całą pewnością każdy z Nas znajdzie odpowiedni filtr dla siebie i swojej rodziny, aby, na co dzień cieszyć się smaczną i zdrową wodą.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok