Czysta woda z kranu. Jak filtrować wodę?

Filtry do wody – twarda woda
27 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

Czysta woda z kranu. Jak filtrować wodę?

Czysta woda z kranu. Jak filtrować wodę

Woda, z której korzystamy na co dzień, pochodzi z ogromnej sieci wodociągów. Niestety, mimo iż przechodzi ona wiele badań, które dopuszczają ją do spożycia, nie omija ona zanieczyszczeń tworzących się w wieloletnich rurach. Resztki rdzy, piasek czy inne metale ciężkie znajdujące się w systemach wodociągowych skutecznie przedostają się wraz z wodą do naszych mieszkań. Jak otrzymać wodę, którą bezpiecznie będzie można spożywać, bez konieczności kupowania wody butelkowanej?

Czysta woda z kranu

Woda z kranu również może być zdrową wodą. Woda kranowa, dzięki filtrom może stać się również alternatywą dla wody, którą zwykle kupujemy w sklepie. Wody sklepowe przechodzą, przed dopuszczeniem do sprzedaży, procesy filtracji, które możemy wykonać sami w domu. Dzięki dostępnym filtrom, możemy równie sprawnie, a co najważniejsze tanio sporządzić zdrową i smaczną wodę. Filtrowanie wody to skuteczny sposób na poprawienie walorów smakowych oraz pozbycie się szkodliwych zanieczyszczeń z wody.

Sposoby filtracji wody

Na rynku istnieje wiele rodzajów filtrów. Który wybrać? Wszystko zależy od naszych oczekiwań. W przypadku, gdy nasza woda jest bardzo zanieczyszczona najlepiej sprawdzi się filtr z systemem odwróconej osmozy. Jest to bardzo zaawansowany system, który całkowicie eliminuje z wody zawarte w niej mikroelementy. Stosując tego typu filtr konieczny jest również montaż mineralizatora, gdyż zachodzący proces filtracji, usuwa z wody również potrzebne składniki. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele odżelaziaczy, odmanganiaczy czy zmiękczaczy do wody, które nie dość, że zadbają on smak naszej wody, a także zatroszczą się również o domowe sprzęty. Jeśli natomiast nasza woda posiada nieprzyjemny kolor i smak w tym wypadku należy użyć filtrów węglowych. Ich zadaniem jest usunięcie widocznych i mocno wyczuwalnych zanieczyszczeń, takich jak chlor, nieprzyjemny zapach czy przebarwienia. To wszystko dzieję się za pomocą właściwościom absorpcyjnym aktywnego węgla, który z łatwością pochłania różnego rodzaju metale czy pestycydy. Przykładem filtrów węglowych są te stosowane w dzbankach filtrujących. Dafi to polski producent, który posiada szeroką ofertę dzbanków i filtrów wymiennych, które pozwolą w łatwy i szybki sposób filtrować wodę. Działają one przepływowo, a ich wymiana jest niezwykle prosta.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok