Co zawiera i jaka jest woda z kranu?

Czy woda z kranu jest dla nas zdrowa?
27 kwietnia 2018
Filtrowanie wody – rodzaje filtrów do wody
27 kwietnia 2018
Pokaż wszystkie

Co zawiera i jaka jest woda z kranu?

Bardzo często obawiamy się spożywania wody z kranu i z tego powodu wybieramy tę butelkowaną. Tymczasem badania wykazały, że zwykła woda kranowa jest dużo zdrowsza od źródlanej wody oligoceńskiej, ponieważ podlega surowym unijnym restrykcjom.

Z naszych kranów płynie najczęściej woda średnio zmineralizowana, czyli taka, która zawiera ok 500 mg minerałów na litr.: Z badań wynika, że kranówka jest lepsza od więcej niż połowy butelkowanych wód dostępnych na rynku.

Dlaczego obawiamy się kranówki?

Problemem, z jakim spotykamy się pijąc wodę prosto z kranu jest jej twardość, dziwny smak, zapach chloru. Pomimo tego, że woda przechodzi surowe badania i kontrolę to nikt nie jest w stanie zagwarantować nam czystości i dobrego stanu rur w naszym budynku. Często są to instalacje przestarzałe z zawartością rdzy. W wyniku czego woda może mieć właśnie nietypowy smak, zapach lub kolor. Zawartość chloru w wodzie kranowej jest oczywiście nadzorowana i nie szkodzi nam, ale niektórym może przeszkadzać charakterystyczny zapach i posmak tego pierwiastka.

Jak poprawić jakość wody z kranu?

Z pomocą przychodzą Nam filtry do wody, których przodująca na polskim rynku firma Dafi, oferuje kilka rodzajów. Po ich zastosowaniu otrzymujemy miękką, smaczną wodę, gotową do picia bez konieczności przegotowania. Filtry Dafi eliminują z wody metale ciężkie odpowiadające za jej twardość. Zapobiegają także powstawaniu osadu w czajniku oraz na powierzchni napojów, takich jak kawa czy herbata. Jednocześnie stosowana przez Dafi technologia zapewnia, że woda nie traci swoich wartości mineralnych.

Stosując w swoim domu filtry do wody kranowej i pijąc przefiltrowaną wodę zyskujemy zdrowie i pyszny jej smak, a także chronimy środowisko. Filtry Dafi dostarczają Nam miesięcznie do 200 litrów czystej i smacznej wody, co w przeliczeniu oznacza, że możemy zaoszczędzić na zakupie około 130 plastikowych butelek sklepowej wody. Pamiętajmy, że plastikowa butelka może rozkładać się nawet 1000 lat. Z Dafi żyjemy zdrowiej, taniej i ekologiczniej.

We use cookies to ensure that we give you the best experience on our website. If you continue to use this site we will assume that you are happy with it. Ok